تماس 91007751-021 و 09370042969

logo130

کیوسک های هوشمند و نقش آن در اماکن ورزشی

کیوسک های هوشمند و نقش آن در اماکن ورزشی

کیوسک هوشمند متشکل از صفحه های دیجیتال تعاملی منفرد یا دوگانه است، که معمولاً در مناطق پر رفت و آمد در فضای عمومی و خصوصی نصب می شوند. صفحه نمایش این کیوسک ها در  فضای باز در حالت پرتره 55 یا 75 اینچی ارائه می شوند. هدف کیوسک های هوشمند ارائه اطلاعات و خدمات مهم به کاربران است. همچنین کیوسک های هوشمند یکی ازپرکاربرترین و مقرون به صرفه ترین محصولات موجود در باشگاه های فوتبال و سایر اماکن ورزشی هستند. آنها در طیف وسیعی از اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند. برای برنامه های مختلف از فروش بلیط گرفته تا اطلاعات ورزشی میتوان از آن ها استفاده کرد.کیوسک های هوشمند ابزاری نوآورانه برای استقبال و اطلاع رسانی به بازدیدکنندگان با هدف بهینه سازی در زمان است. همچنین می تواند به عنوان یک ابزار تعاملی و سرگرم کننده برای اطلاع رسانی بازدیدکنندگان در اماکن تفریحی ورزشی استفاده شود. کیوسک‌های هوشمند با استفاده از صفحه‌های لمسی و اتصال به اینترنت، به کاربران اجازه می‌دهند نیازهای خود را برطرف کنند. امروزه، کیوسک‌های هوشمند امکان کنترل و مدیریت دسترسی‌ها، از افراد داخل و خارج، مشاهده ی برنامه ها، اطلاعات عمومی، کارت‌خوان، مدیریت حضور و غیاب، اعتبارسنجی بلیط و موارد دیگر را به کاربران می‌دهند.

کاربرد کیوسک هوشمند در مجوعه ورزشی

با توسعه سریع اینترنت و محبوبیت روزافزون اینترنت موبایل، انتظارات مصرف کنندگان مدرن برای خدمات درمجموعه های ورزشی و سایر اماکن عمومی روز به روز افزایش پیدا کرده است. برای مقابله با این چالش، بسیاری از مشاغل مانند بانک ها، مغازه ها، رستوران ها و هتل ها از کیوسک های  هوشمند برای بهبود خدمات مشتری، افزایش فروش و درآمد و افزایش آگاهی از برند خود استفاده کرده اند. با خرید کیوسک های هوشمند برای اماکن ورزشی مثل باشگاه های ورزشی می توانید کارایی مجموعه و باشگاه خود را ارتقا دهید. در واقع کیوسک هوشمند با هدف برقراری نظم در مجموعه ورزشی طراحی شده است؛بنابراین بهتر است برای مدیریت نیروی انسانی و صرفه جویی در هزینه ها از کیوسک های هوشمند در مکان های ورزشی استفاده شود. با استفاده از این کیوسک ها در باشگاههای ورزشی می توان از خدماتی مثل زمانبندی کلاس ها، صدور کارت عضویت ،شارژ اعتبار عضویت، صندوق پیشنهادات و انتقادات، دریافت برنامه غذایی، رزرو غذا از بوفه باشگاه خود به راحتی استفاده کنید. در نهایت هدف از اجرای این سیستم ، ایجاد باشگاهی اتوماتیک بوده که هر فرد بدون روبرو شدن با اپراتوری ، خود عملیات مربوطه را انجام دهد . به عبارتی مسئولین باشگاه فقط نقش نظارتی خواهند داشت ، نه نقش اجرایی.

مزایای استفاده از کیوسک های هوشمند

بازاریابی برای تعداد زیادی از مخاطبان

داده های بصری برای هر گروه سنی و هرجنسیتی می توانند جذاب باشد. استفاده از یک کیوسک هوشمند در اماکن ورزشی برای هر رده سنی می توانند راحت باشد.کاربر می تواند یک نوجوان ۱۸ ساله یا یک فرد میانسال باشد.

بهینه سازی زمان

کیوسک های هوشمند با حداقل مهارت و دانش و صرف زمان کم می توانند نیاز کاربران را برطرف کنند.

سرگرم کننده و جذاب

استفاده از کیوسک های هوشمند، احساس خوبی به کاربر منتقل می کند (تجربه ای مثل بازی کردن).

کاهش نیرو

استفاده از این کیوسک ها باعث کاهش نیروی انسانی و هزینه های مرتبط با آن می شود.

ارتباط با مشتری

استفاده از این کیوسک ها، باعث ارتباط محترمانه و صمیمی با مشتریان حتی در ترافیک بالای کاری می شود.

مشخصات سخت افزاری کیوسک های هوشمند

کیفیت یک کیوسک هوشمند را استحکام آن، ارتفاع استاندارد و سرعت تاچ بالای آن مشخص می کند. در کنار استفاده از کیوسک های هوشمند وسایل جانبی بسیار با اهمیت و پر کاربردی وجود دارد. برخی از این وسایل عبارتند از:

 • دستگاه کارت خوان
 • بارکد خوان
 • پرینتر و چاپگر
 • وب کم
 • کیبورد

نرم افزار باشگاه ورزش

امروزه اتوماسیون اداری و نرم افزارها، یکی از مهمترین و موثرترین ابزار مدیریتی برای کنترل و نظارت بر اماکن ورزشی و باشگاه ها است. با استفاده از نرم افزار باشگاه ورزشی به راحتی می توانید باشگاه خود را مدیریت کرده و عملکرد بخش های مختلف را بررسی نمایید. برخی از ویژگی های نرم افزار باشگاهی عبارت اند از :

 • نرم افزار حضور و غیاب
 • کنترل تردد پرسنل
 • تعریف رشته های ورزشی
 • مدیریت ورود و خروج ورزشکاران
 • امکان چاپ کارت
 • ثبت نام فرد و ثبت اطلاعات فرد
 • قابلیت تعریف سالنهای ورزشی
 • قابلیت تعریف سانسهای ورزشی مختلف
 • تعریف انواع امکانات موجود در ورزشگاه (درب ورودی، ورودی استخر، ورودی بدنسازی و …)

نرم افزار باشگاه ورزشی

سخن پایانی

کیوسک های هوشمند را می توان در همه کسب و کارهایی که اولویت اول آن ها مشتری مداری و اراثه جذاب و خلاقانه محصول و اطلاعات است، استفاده کرد. این ابزار هوشمند جایگزین مناسبی برای نیروی انسانی در بسیاری از  اماکن ورزشی، سازمان های خدماتی و ارگان ها است. علاوه بر استفاده از کیوسک اماکن ورزشی در باشگاه ها و مراکز تفریحی، از این ابزار هوشمند در سایر اماکن عمومی مثل موارد زیر میتوان استفاده کرد.

 • هتل داری و گردشگری
 • خرده فروشی ها و رستوران ها
 • مراکز خدمات بهداشتی و درمانی
 • مراکز تجاری