تماس 91007751-021 و 09370042969

logo130

شنا یک فعالیت جسمی هست که همه افراد در هر سنی آنرا به طور وسیع انجام میدهند.ورزش کامل فواید زیادی برای بدن دارد.
اصلی ترین ویژگی این رشته ی ورزشی این است که از سنگینی انسان می کاهد .درون اب مفاصل دیگر تحت فشار نیستند و عضلات فقط در مقابل مقاومت آب کار میکنند.
شنا فواید متعددی برای دستگاه مختلف بدن دارد.دستگاه عروقی تمرین طولانی مدت با ریتم منظم شدت متوسط باعث سازگاری مناسب با دیگر فعالیتهای فرد می شود.
ثبت فشار خون ،کاهش فرکانس قلبی هنگام خواب و فعالیت و افزایش تحمل در انجام فعالیتها از دیگر فواید شنا برای سیستم قلبی عروقی به شمار می آیند.
علاوه برآن شنا در وضعیت درازکش به بازگشت خون وریدی به سمت قلب کمک کرده وآنرا آسان می سازد.دیگر لازم نیست برای بزگشت خون از سیاهرگ به قلب بر نیروی جاذبه زمین غلبه شود.شنا تمامی ماهیچه بدن را بکار می اندازد.اعضای بالاتنه وپایین تنه عضلات شکم و ماهیچه های که ستون فقراتشان دچار مشکل است توصیه می شود .زیرا این ورزش ماهیچه های که آنها را حفظ میکند تقویت میکند.
شنا در مورد مسائل روانی قابل توجه است زیرا باعث آرامش وریلکسیشن می شود.خصوصا بین افرادی که عصبی و تحریک پذیرنداثر گذارخواهدبود.علاوه بر این شنا خستگی جسمانی که باعث چرت و خواب آلودگی می شود را برطرف می کند.

مضرات شنا:

مضرات شنا فقط برای کسانی است که مبتلا به بیماری خاص (دیابت کنترل نشده،صرع ،تشتج عضلات،مشکلات تپش قلب)هستند و در نتیجه این بیماری ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهد با این حال یک سری عوارض مقطعی وجوددارد مانند عفونت گوش ،بیماری شدید گوش حلق وبینی،سینوزیت برخی بیماری های پوستی.
توصیه عملی:تمام توصیه ها در جهت پیشگیری از مهم ترین خطر ایمنی از غرق شدگی هستند.
به این منظور از شنا کردن تا سه ساعت بعد از خوردن غذاوعده ی غذایی زیاد و آبدار خوددداری کنید.
اگرمدت زیادی در آفتاب مانده اید از ورود ناگهانی به آب خودداری کنید علت این توصیه پیشگیری از شوک دمایی است.
-به تدریج وارد آب شوید و ابتدا گردنتان و بعد شکم و بعد قفسه سینه را خیس کنید.
-نگذارید بیش از حد خسته شوید
-به جریان هایی که از رود خانه دور می شوند بدبین باشید.
-از تنها شنا کردن خصوصا دور شدن از ساحل بپرهیزید.
-محدودیت هارا بشناسید با یاد بگیرید وآنها را رعایت کنید.
-زیر دوش و اطراف استخر دمپایی بپوشید(برای جلو گیری از زگیل)

اصلی ترین آسیب ها

اصلی ترین آسیب ها به غیر از غرق شدگی (عفونت گوش)سینوس ها دستگاه تنفسی نای و ریه)هستند.
قارچ ها در استخر وجود دارند،امابا دوش گرفتن قبل و بعد استخر،و خوب خشک کردن بدن و باقی نماندن با مایوبرای مدت طولانی، می توان از شر آنها در امان ماند .زگیل های کف پا؛نیز عمومازمانی ایجاد میشوند که شما برای تردد در اطراف استخر و زیر دوش دمپایی به پا نکنید.